Jak nam pomóc?

Jak nam pomóc?

Jakąkolwiek formę pomocy Państwo wybiorą, gwarantujemy, że zostanie ona wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem. Każda złotówka jest przeznaczona wyłącznie na potrzeby zwierząt. Wszelkie koszty administracyjne związane z bezpośrednią działalnością Fundacji pokrywa prywatnie Fundator (biuro, telefon, opłaty bankowe i prowizje, itp.). Księgowość prowadzi nieodpłatnie Wiceprezes Fundacji.

Każda pomoc – zarówno rzeczowa, jak i finansowa – zostanie szczegółowo rozliczona (i udokumentowana – tam gdzie będzie to możliwe także fotograficznie). Rozliczenia zostaną umieszczone na stronie w działach: Sprawozdania i w rozliczeniu, które prowadzimy na bieżąco w arkuszu kalkulacyjnym.

Pieniędzy przekazanych przez Darczyńców przeznaczamy na pomoc zwierzętom.

Środki przekazane przez Darczyńców przeznaczone na koszty administracyjne.

Twojego podatku pomoże nam wykastrować bezdomność!

Wykastrowanych psów i kotów od początku naszej działalności


Pomoc finansowa:

Fundacja KASTOR
ul. Karłowicza 11/28
25-357 Kielce
Alior Bank:
12 2490 0005 0000 4530 3976 3755
Dla zagranicy:
IBAN: PL 12 2490 0005 0000 4530 3976 3755
Kod BIC (SWIFT): ALBPPLPW
PayPal/e-mail: info@fundacjakastor.org

Adopcje

Ponieważ nie prowadzimy własnego schroniska dla zwierząt, dział adopcyjny na naszej stronie ma charakter grzecznościowy. Będziemy zamieszczać w nim informacje o zwierzętach do adopcji. Tych, które są nam bliskie oraz tych „specjalnej troski” i małoadopcyjnych. Będą to zwierzęta, które przebywają pod opieką wolontariuszy lub są w schroniskach.

W dziale Adopcje znajduje się również lista zwierząt przebywających bezpośrednio pod opieką Fundacji w:

  • bezpłatnym domu tymczasowym u Wiceprezes Fundacji,
  • innych, opłacanych domach tymczasowych, finansowanych z prywatnych środków fundatora. Kolejna lista jest wykazem zwierząt już wyadoptowanych przez Fundację do nowych, sprawdzonych uprzednio domów.

Akcje

Pomoc w akcjach obejmuje między innymi pomoc w przeprowadzaniu zbiórek, udział w imprezach i wydarzeniach, prowadzenie akcji adopcyjnych (na przykład poprzez ogłaszanie bezdomnych psów i kotów) czy informacyjnych, edukacyjnych – te odbywają się głównie za pośrednictwem internetu.

bazarek

Od wielu lat prowadzimy charytatywny bazarek za pośrednictwem Facebooka. Dzięki takiej formie pomocy Wy możecie pomóc, otrzymując przy tym wylicytowany fant, a my możemy dalej kastrować. Cały dochód ze sprzedanych tam rzeczy, pomaga sterylizować bezdomne i potrzebujące zwierzęta w całej Polsce.

Potrzebujemy fantów na nasz bazarek. Każdy przedmiot jest na wagę złota – może to być coś ręcznie robionego, książki, ubrania, biżuteria, zabawki. Mogą to być także inne przedmioty, które mogą zainteresować licytujących. Zawsze selekcjonujemy fanty do wystawienia na bazarek. Oczywiście, staramy się by były w jak najlepszym stanie. Jeżeli chcesz wesprzeć nas w ten sposób, skontaktuj się z nami wcześniej w celu umówienia szczegółów.

Dom tymczasowy

Dom tymczasowy to forma bezpośredniej pomocy zwierzęciu. Osoba decydująca się na zostanie domem tymczasowym bierze zwierzaka pod swój dach i zobowiązuje się do otoczenia go opieką, aż do czasu znalezienia odpowiedzialnego domu stałego (dom musi spełniać procedury adopcyjne Fundacji Kastor).

Najważniejszą dla nas akcją, jest akcja kastracja. Często potrzebne jest miejsce w którym po zabiegach zwierzęta mogą później pozostać na czas rekonwalescencji. Oczywiście, nie każde zwierzę może trafić do adopcji, wiele z kotów, które nie są nauczone życia w domu, po zabiegu kastracji wraca do środowiska, w którym wcześniej bytowało. Okres rekonwalescencji, czyli czasu w jakim kot potrzebuje schronienia to najczęściej ok. 7-14 dni.

Każdy dom tymczasowy, który z nami współpracuje, będzie bezsprzecznie wyposażony w karmę oraz niezbędne akcesoria.

Kandydatów do zaoferowania domów tymczasowych dla zwierząt bezdomnych prosimy o kontakt e-mailowy. Zgłoszenia będą podlegały weryfikacji.

Musimy zdawać sobie sprawę, że dom tymczasowy ma za zadanie sprawowania najlepszej możliwej opieki nad zwierzęciem, często pokrzywdzonym przez los. Oznacza to, że niejednokrotnie oprócz zapewnienia odpowiedniego żywienia i nauki higieny, tymczasowy opiekun podejmuje się także nadrabiania braków socjalizacyjnych u zwierzęcia. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, wymagające dużej cierpliwości i zaangażowania. Dlatego bardzo prosimy o kontakt tylko w przypadku przemyślanych decyzji (uwaga: zgłoszenie nie jest równoznaczne z pozytywnym rozpatrzeniem kandydatury na dom tymczasowy).

Inne formy pomocy

Dodatkowo można również wesprzeć nasze działania poprzez:

  • Promowanie naszej Fundacji i jej działań w mediach społecznościowych, co pomoże nam dotrzeć do większej liczby potencjalnych darczyńców i wolontariuszy.
  • Ofiarowanie swojego czasu jako wolontariusz do pomocy przy różnorodnych działaniach Fundacji, takich jak transport zwierząt, opieka nad nimi, organizowanie wydarzeń, itp.

Każda forma wsparcia jest dla nas cenna i w konsekwencji przyczynia się do poprawy życia zwierząt pod naszą opieką. Przede wszystkim dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą chęć pomoc!