Ludzie w fundacji

Poznaj nasz zespół

Ludzie, nasza załoga jest trzonem Fundacji. Fundacja to ludzie, którzy ją tworzą, dlatego z wielką pieczołowitością ich dobieramy, aby spełniać swoje cele w sposób bezwzględnie uczciwy i transparentny.

Emilia Hanley2

Emilia
Hanley

Prezes Fundacji i Zarządu

Emilia jest pomysłodawczynią i założycielką Fundacji. Od wielu lat związana z pomocą bezdomnym zwierzętom, wielka miłośniczka spanieli, kotów, uczciwości i sterylizacji.

Od wielu lat aktywnie wspiera polskie zwierzęta. Finansuje ich leczenie, utrzymanie w hotelach i domach tymczasowych, transport oraz inne potrzeby. Współtworzyła akcję „Psu buda na zimę”, przekazując darowizny i wsparcie merytoryczne wielu organizacjom. Przez cały ten czas coraz bardziej zauważała kompletny brak przejrzystości w rozliczaniu darowizn przez organizacje czy osoby prywatne. Jedyną formą rozliczenia, i to nie zawsze, było roczne – mroczne sprawozdanie finansowe. Trudno było w nim znaleźć szczegółowe informacje dotyczące darowizn i wydatków.

Darczyńca nie miał możliwości ocenić, czy jego darowizna została wykorzystana uczciwie i zgodnie z jego wolą, czy może przeznaczono ją na całkowicie inny cel i w odmienny sposób.

W konsekwencji, właśnie wtedy Emilia zdecydowała się założyć własną organizację i powołać załogę, która będzie hołdować tym zasadom. Organizację, która nie tylko pomaga zwierzętom, ale robi to w sposób jasny i przejrzysty. Jednocześnie udostępniając wszystkie rozliczenia do publicznej wiadomości w czytelny i klarowny sposób. „Mam nadzieję, że inne organizacje pójdą moim śladem, a sami darczyńcy będą domagać się wglądu do finansów fundacji i stowarzyszeń, które wspierają, i świadomie dokonywać wyborów,” mówi Emilia.

Obecnie mimo że mieszka za granicą, bacznie obserwuje sytuację w Polsce, trzymając rękę na pulsie zza ekranu swojego monitora. Dodatkowo przytulona do swojej licznej gromady kotów, które są zawsze obok.

Ewelina Matanina2

Ewelina
Matanina

Wiceprezes Fundacji i Zarządu

Wielka miłośniczka zwierząt i…papierologii. W naszej Fundacji odpowiada za rozliczenia finansowe, sprawozdania i całą księgowość.
Fotografuje zwierzęta, analizuje ankiety przedadopcyjne i rozmawia z potencjalnymi domami, organizuje wizyty przedadopcyjne. Prowadzi akcje kastracji – pomagając sterylizować zwierzęta w całej Polsce i analizując zgłoszenia.
Od zawsze zaangażowana w pomoc bezdomnym zwierzętom. Blisko 20 lat temu rozpoczęła działalność pomocową na większą skalę, dołączając do grupy kieleckich wolontariuszy, pomagając prywatnie wielu potrzebującym zwierzętom.

Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych i miejsc, z których nie da się wyciągnąć psa czy kota. Jeśli zachodzi taka konieczność, potrafi wykopać w kilka godzin sześciometrowy tunel. Tylko po to, żeby przeczołgać się na sam jego koniec i wyciągnąć przerażonego szczeniaka. Pełza też w rurach, pod wagonami, czy biega kilka dni po polach i lasach za psami. Ma również niezwykłą, ale jakże cenną zdolność łapania wszelkich zawartości żołądka, jakie chcą zostawić zwierzęta na tapicerce samochodu. Mimo, że od wielu lat jest wegetarianką, często na jej włosach ląduje pasztetowa, przeznaczona do łapania psów. 🙂

Anna Józefowska2

Józefowska

Przewodnicząca Rady

Od wielu lat związana z bezdomnymi zwierzętami, swoje początki w działalności charytatywnej rozpoczęła pomagając  w niezrzeszonej grupie świętokrzyskich wolontariuszy, z której znaczną częścią współpracuje do dziś. Zaangażowana całym sercem w poprawę losu bezdomnych zwierząt, zawsze gotowa do działania i wyjazdu w nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych (co jest już swoistą tradycją :))) po psa czy też kota. Godnym uwagi jest fakt, że w swoich „psiobusach” przemierzyła już tysiące kilometrów.

Razem z Eweliną należy do „ekipy nieustraszonych łapaczek” – podobnie potrafi schwytać i okiełznać dziką, gryzącą sukę, kopać podziemne tunele, z wiszącymi nad głową pająkami, czy przeczołgiwać się pod ogrodzeniami.

Ania to motor napędowy wielu działań.
Jako członek naszej załogi Fundacji Kastor zajmuje się również korektą tekstów – uwaga przewrażliwiona na punkcie przecinków

Mariusz Czechowski2

Mariusz
Czechowski

Członek Rady

Nasz świeży nabytek w załodze, chętny i gotowy do działania.
Od wielu lat zaangażowany w niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Długo pełnił rolę wolontariusza w schronisku dla bezdomnych zwierząt, a także prowadził dom tymczasowy dla kotów. To prawdziwy koci łamacz serc – jeśli Twój kot nie lubi ludzi, z dużą dozą prawdopodobności możesz mieć pewność, że właśnie do niego przyjdzie się przywitać.
Kiedy go widzisz – lepiej schowaj koty przed jego przybyciem. 🙂

Dodatkowo warto wskazać, że cechuje go niezwykła empatia i oddanie zwierzętom, co sprawia, że jest niezastąpiony w naszej ekipie. Dzięki niemu, każde zwierzę, które spotka na swojej drodze, może liczyć na opiekę i miłość.