Działalność

Nasze akcje

baner kastracja działalność

Głównym celem działalności Fundacji Kastor jest ograniczanie populacji niechcianych zwierząt poprzez refundację zabiegów kastracji.

Kastrujemy w wielu miejscach w Polsce, współpracując z wolontariuszami i gabinetami weterynaryjnymi. Pomagając też tym, których najzwyczajniej na taki zabieg nie stać. Walczymy z przyczyną u podstaw od początku istnienia fundacji.

Nie prowadzimy schroniska, ani nie mamy w siedzibie (w bloku) kojców dla psów, czy też zaplecza do przechowywania większej ilości zwierząt. Nie mamy też fundacyjnego samochodu (korzystamy z własnych pojazdów), a wraz z nr KRS nikt nie przyznał nam zaplecza do przechowywania zwierząt. Mimo to, każdego dnia otrzymujemy telefony, wiadomości o przejęcie dziesiątek psów i kotów. Dlatego jeszcze raz przypominam nasza fundacja zajmuje się pomocą w kwestii zapobiegania bezdomności poprzez finansowanie i organizowanie zabiegów kastracji.

Kastracje to jedyna skuteczna metoda walki z bezdomnością. Tylko w ten sposób możemy sprawić, że za rok nie będziemy zbierać w rowach, lasach kolejnych porzucanych kociąt i szczeniąt.