Akcja Napełnij Miseczkę polega na organizowaniu zbiórki karmy dla potrzebujących psów i kotów.

Zebrana karma jest uczciwie i sprawiedliwie wykorzystywana w akcji dokarmiania zwierząt bezpańskich oraz zaniedbywanych przez ich właścicieli.

Zwierząt w potrzebie przybywa - niestety - z każdym dniem. Bezdomność zwierząt w Polsce nie maleje, mimo wysiłku wielu osób, niwelowanego przez rosnącą liczbę pseudohodowli. Sprawy nie ułatwia też brak odpowiednich przepisów prawnych, chroniących zwierzęta przed okrucieństwem człowieka.

Zwierzęta bezdomne powinny znajdować opiekę w schroniskach. Jednak z przykrością należy powiedzieć, że większość schronisk w Polsce nie spełnia swoich zadań. Zwierzęta nie powinny być oddawane do takich "schronisk", które można raczej nazwać mordowniami. Dlatego czasami lepiej jest dokarmiać zwierzę na własnym podwórku i zorganizować mu prowizoryczne schronienie, niż skazywać je na wyrok śmierci w tzw. schronisku.

Te nieliczne schroniska nastawione na prawdziwą opiekę nad zwierzętami, są z założenia niedofinansowane, ponieważ uczciwa opieka nad zwierzęciem jest dużo kosztowniejsza, niż skąpe dotacje gmin. Mimo trudności pracownicy tych schronisk wkładają wiele wysiłku w pozyskiwanie dodatkowych środków, na stworzenie swoim podopiecznym godnych warunków, w których często przychodzi zwierzętom spędzić wiele miesięcy czy lat.

Taka uczciwość w opiece nad zwierzętami powinna być zauważona i wspierana, żeby te schroniska mogły funkcjonować jak najlepiej i żeby ich powstawało coraz więcej, i zastępowały bezduszne umieralnie - zakłady utylizacji bezdomnych zwierząt.

Jeśli zechcą Państwo dołączyć do naszej akcji wspierania karmą zwierząt bezdomnych, wolnożyjących, zwierząt zaniedbywanych, trzymanych w imitacjach bud, na krowich łańcuchach, oraz w miejscach, w których mają właściwą opiekę, przy niedosycie środków na utrzymanie – zapraszamy do naszej akcji Napełnij Miseczkę.

Paczki lub karmę zamówioną przez sklep internetowy, kierujemy bezpośrednio do potrzebujących psów i kotów (prosimy wówczas o kontakt w celu ustalenia najbiedniejszych psich i kocich kandydatów oraz koordynacji dostawy karmy do miejsca ich zamieszkania lub wolontariuszy ich dokarmiających).

Można też przekazać darowiznę - z dopiskiem: akcja miseczka - na rzecz zakupu np. worka karmy lub jego części. Kilka osób, wpłacając po parę zł, może stać się sponsorami dużego worka karmy (ekonomiczniejsze w zakupie niż małe worki), kiedy zastanie uzbierana pełna kwota na jego zakup.

Numer konta do przekazania pomocy finansowej:

Za każdy gram podarowanej karmy dziękujemy w imieniu psich i kocich brzuszków!!!

Wszystkie dary są rozliczane w dziale Sprawozdania pod konkretną akcją. Link do szczegółowych rozliczeń: Akcja miseczka - wyszczególnienie.