Adoptuj nas wirtualnie:

• Balbinka
    • Bakus
  • Następne
Ten dział przedstawia zwierzęta do adopcji pod opieką Fundacji Kastor a został stworzony dla tych Państwa, którzy nie mają możliwości zabrania kolejnego psa/kota do swojego domu i bezpośredniej opieki nad nim a chcieliby wesprzeć wybrane zwierzę w potrzebie - stając się jego imiennym, wirtualnym opiekunem - aniołem.

Poza zdrowymi psami do adopcji, które prędzej czy później znajdą swoje domy, przedstawiamy także te, które mają małe szanse na fizyczną adopcję (choć oczywiście nie jest ona niemożliwa – patrz dział: Ajaks ze zdjęcia). Często są to zwierzęta stare, chore, wymagające rehabilitacji lub kosztownego leczenia i być może na zawsze pozostaną pod tymczasową opieką naszą lub innych wolontariuszy ze schronisk oraz domów tymczasowych na terenie całej Polski (którym ten dział również udostępniamy grzecznościowo).

Dokonując wirtualnej adopcji wspierają Państwo konkretne zwierzę, poprzez przekazanie darowizny finansowej z dopiskiem jego imienia, lub przekazując dla niego dary rzeczowe, np. leki.

One już zostały wybrane spośród wielu samotnie umierających i zapomnianych. Pomóżmy wolontariuszom w opiece nad nimi!

Lista zwierząt do adopcji wirtualnej pod opieką Fundacji Kastor (mile widziana pomoc w zakupie leków, karmy lub finansowa na konkretnego psiaka):

1) Balbinka, dożywotnio w domu tymczasowym k/Kielc, galeria zdjęć Balbinki - ma 1 sponsora wirtualnego!
2) Totuś ze schroniska, w hoteliku pod Kielcami, galeria zdjęć Totusia
3) Niwka złapana w lesie, w hoteliku pod Kielcami, galeria zdjęć Niwka
4) Foksia złapana w wysokiej ciąży, w hoteliku pod Kielcami, galeria zdjęć Foksi
5) Fanki, w hoteliku pod Kielcami, galeria zdjęć Fankiego
6) Fifki, w hoteliku pod Kielcami, galeria zdjęć Fifki
7) Kot brytyjski długowłosy, w domu tymczasowym w Kielach, galeria zdjęć kota
8) Tofik, w hoteliku pod Kielcami, galeria zdjęć Tofika
9) Bej, w domu tymczasowym w Kielcach, galeria zdjęć Beja

__________________________________

Mają swoich opiekunów wirtualnych:

1.
Mam na imię: Balbinka
Moimi wirtualnymi Aniołami są: Pani Grażyna i Pan Jan Bąbelek z Poznania.
Pięknie dziękuję moim Opiekunom.
    • Balbinka
  • Następne
______________________________________________________________________________________

Grzecznościowa lista zwierząt do adopcji wirtualnej pod opieką innych wolontariuszy:

Ważne: przed wysłaniem darów rzeczowych dla zwierząt nie będących pod bezpośrednią opieką Fundacji Kastor a prezentowanych poniżej, bardzo prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny lub e-mailowy w celu ustalenia miejsca pobytu zwierzęcia, jego najpilniejszych potrzeb i ewentualnej koordynacji przesyłki bezpośrednio do jego tymczasowego opiekuna.
1. Pudel, tymczasowo w okolicach Łowicza, woj. łódzkie:
Link do albumu zdjęć: Bingo
Imię: Bingo
Płeć: pies
Wiek: 10 - 12 lat
Schorzenie: wkradająca się zaćma, padaczka
Leczenie i profilaktyka: luminal, karsivan, polfilin, karma dla seniora
Najpilniejsze potrzeby: dobra karma dla seniora, leki, dom stały w warunkach mieszkaniowych bez innych zwierząt.

Pies odrobaczany regularnie, szczepiony (wścieklizna, wirusówki), wykastrowany, zachipowany.  Parę lat życia (4-5) po śmierci pana spędził na ulicy, tam walczył o przetrwanie; pies wybitnie domowy, pojętny, szybko uczący się, uwielbiający zabawy z człowiekiem, pragnący człowieka na własność, mocno dominujący wobec innych psów (dom z innymi psami raczej wykluczony, w tym ze względów zdrowotnych - padaczka), wspaniale odnajdujący się w towarzystwie dzieci, człowiek może z nim zrobić przysłowiowe "wszystko" (choć, uwaga, to "wszystko" może przestać działać w trakcie ataku na innego psa). Zalety i plusy, czyli to, co dzielnie znosi, lubi, czemu się poddaje: zabiegi pielęgnacyjne - OK, smycz - OK, zachowanie czystości w domu - OK, nie niszczenie/ nie demolowanie pomieszczeń - OK, jazda autem – OK.

Jeśli ktoś z Państwa byłby w stanie zaoferować pomoc w postaci: karmy, leków lub domu dla tego miłego psiaka, bardzo prosimy o kontakt mailowy z dopiskiem: Bingo.
    • bingo

_________________________________________________________

Szczęśliwe zakończenia:

---------------------------------------------------------

Mam na imię: Dora
Pięknie dziękuję mojej Opiekunce.
Aktualizacja: od soboty 13.10.2012 mój Wirtualny Anioł zabrał mnie do swojego domu już na zawsze!
    • Dora
Mam na imię: Nero - śleputek
Pięknie dziękuję mojej Opiekunce.
Aktualizacja: Od 22.11.2012 mieszkam już w swoim wspaniałym nowym domu!
    • Nero
  • Następne
Mam na imię: Bartek - szczeniak z wygiętą łapką (po operacji prostowania)
Moim wirtualnym Aniołem jest: Pani Lidia P. z Krakowa.
Pięknie dziękuję mojej Opiekunce.
Aktualizacja: Od 20.02.2013 mieszkam już w swoim wspaniałym nowym domu!
    • Bartek
Mam na imię: Borys - trójłapek
Pięknie dziękuję mojej Opiekunce.
Aktualizacja: Od 27.04.2013 mieszkam już w swoim wspaniałym nowym domu!
    • Borys
    • Borysek